SZLACHETNA PACZKA

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie Szlachetna Paczka, celem której jest wybranie jednej rodziny i przygotowanie dla niej świątecznej paczki.
W tym roku przygotowywaliśmy paczkę dla p. Alicji i jej dwójki dzieci. Jako Darczyńcy zobowiązani byliśmy do realizacji trzech potrzeb wskazanych jako najpilniejsze, czyli żywność, środki czystości oraz sprzęt AGD, konkretnie chodziło o zakup lodówki. Aby móc spełnić marzenia Naszej Rodziny w szkole zostały przeprowadzone zbiórki pieniędzy w poszczególnych klasach, a także zorganizowany został Kiermasz Świąteczny. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, a także rodziców (w Kiermasz Świąteczny) udało się zebrać środki w kwocie, która przeszła najśmielsze oczekiwania. Mowa tu o łącznej kwocie ponad 4000 zł. Za te pieniądze udało nam się zakupić zarówno produkty wskazane jako najpilniejsze, jak również dodatkowe prezenty.
Wszystkim klasom, które wzięły udział w zbiórce bardzo dziękujemy, bo to właśnie m.in. dzięki Wam mogliśmy spełnić czyjeś marzenia. Dziękujemy również wszystkim uczniom i ich Rodzicom, którzy wzięli udział w Kiermaszu Świątecznym oraz tym, co przynieśli potrawy świąteczne, ciasta, a także tym którzy zakupili je na kiermaszu. Po pierwsze było bardzo pysznie, a po drugie ze sprzedaży została zebrana kwota 1700zł.

Łącznie zostało przygotowanych osiem paczek dla rodziny P. Alicji, które w piątek 15 grudnia dostarczone zostały do Magazynu przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Andrzeja Gęborysa, prezenty natomiast bezpiecznie dowiózł p. D. Sikora.

Kiermasz Świąteczny obsługiwali: Natalia Lis, Klaudia Luchowska,Wiktoria Kopeć, Kamil Oleńczuk, Wiktor Sokołowski,Szymon Mroczek.
Zebrane i policzone pieniądze od klas: 1s, 1t, 2b, 2c, 2d, 2L, 2m, 2t, 3d, 3s, 3t, 4L, 4s, 5L, 5m,do skarbonki bezpiecznie dostarczali Wychowawcy.
Zakupy za zebrane pieniądze zgodnie z listą poczyniły p. M Czyż i E. Joniec.
W pakowaniu paczek pomagali uczniowie klasy 4L czyli logistycy, no jakżeby inaczej:) oraz elektrycy, a także uczniowie klasy 1s (którzy dopiero się przyuczają do takich specjalnych zadań).
I tym sposobem, udało nam się zrobić coś dobrego:)

W momencie publikacji tego posta otrzymaliśmy informację od Wolontariusza, że przygotowane paczki otrzymała już rodzina p. Alicji, prezenty bardzo się podobały.

Największą kwotę w klasie zebrali uczniowie 4s, więc lodowisko na was czeka.

Opiekunowie Samorządu
Monika Czyż
Elżbieta Joniec