Technik logistyk

TECHNIKUM

TECHNIK LOGISTYK

5 lat nauki

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik logistyk będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• przygotowywania procesu logistycznego wraz ze sporządzaniem dokumentów logistycznych,
  • ustalania należności za usługi logistyczne,
  • przygotowywania taryf przewozowych i spedycyjnych,
  • prowadzenia rozliczeń i rachunków ze spedytorami,
  • przygotowywania dokumentów związanych z ubezpieczeniem towarów i osób,
  • zarządzania zapasami i tworzenie planów dostaw,
  • dobierania środków transportu i urządzeń przeładunkowych,
  • dokonywania wymiany dokumentów drogą elektroniczną i udostępnianie informacji w sieci teletransmisji danych,
    znakowania i identyfikowania towarów w wymianie handlowej,
  • gospodarowania opakowaniami,
  • obsługiwania zintegrowanych systemów informatycznych w logistyce,
  • organizowania recyklingu odpadów.

Kwalifikacje zawodowe, nabyte w procesie kształcenia, umożliwią absolwentowi podejmowanie pracy między innymi w:

• w dziale logistyki przedsiębiorstw przemysłowych, handlowych, usługowych i transportowo-spedycyjnych,
  • w jednostkach samorządu terytorialnego, na stanowiskach specjalisty do spraw:
  • sprzedaży i prognozowania popytu,
  • planowania zakupu,
  • logistyki miejskich usług infrastrukturalnych,
  • systemów informacyjnych wspomagających dystrybucję,
  • gospodarki odpadami,
  • planowania produkcji i zapasów,
  • transportu wewnętrznego.

Szkoła daje uczniom wykształcenie zawodowe i ogólne, bowiem kończy się zewnętrznym państwowym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe oraz egzaminem maturalnym. Absolwent może kontynuować swoją edukację na wyższych uczelniach.