„ŻYJĘ BEZ RYZYKA AIDS”

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS. W związku z tym w naszej szkole zorganizowany zastał konkurs wiedzy „Żyję bez ryzyka AIDS”. Celem konkursu było propagowanie i popularyzowanie w środowisku szkolnym wiedzy na temat HIV/AIDS.
W pierwszej kolejności z uczniami klas drugich przeprowadzane były zajęcia edukacyjno-profilaktyczne dotyczące tematyki HIV/AIDS. Następnym krokiem było wypełnienie przez młodzież testu wiedzy składającego się z 15 pytań. Ten etap wyłonił uczniów, którzy zakwalifikowali się do finału. Finał konkursu odbył się 05.12.2023 r. w którym przewodniczącą komisji konkursowej była pani Alina Pliżga kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie Lubelskim.

Komisja wyłoniła następujących laureatów:

I miejsce: Klaudia Luchowaska klasa 2 L
II miejsce: ex aequo Hubert Żołądek klasa 2M, Izabela Janowicz klasa 2 L
Wyróżnienie za udział: Marcel Misiuda klasa 2 A