WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

2 października 2023 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę turystyczną do Zakopanego.
W pierwszym dniu wycieczki uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami przespacerowali się najbardziej popularną i znaną z tatrzańskich dolin – Doliną Kościeliską. W trakcie pieszej wędrówki przeszli do Wąwozu Kraków i na Smerczyński Staw. Wśród radosnych nastrojów, super pogody podziwiali urodę polskich Tatr. Po regeneracji sił przy schronisku na hali Ornak, wyruszyli w drogę powrotną. Łącznie pokonali ponad 15 km trasy. Podczas wędrówki do Wąwozu Kraków uczniowie znaleźli „wędrujący kamyk”, który dotarł tu z okolic Bielsko-Biała i którego zabrali w dalszą podróż – na Roztocze.
W drugim dniu wycieczki uczestnicy zwiedzili zachwycającą Jaskinię Bielańska (narodowy pomnik przyrody znajdujący się w Tatrach Bielskich na Słowacji) o długość 1370 m i przewyższeniu 125 m. Pokonali ponad 876 schodów w temp. ok 5,5°C. Wewnątrz jaskini mogli podziwiać niesamowite formacje skalne i jeziorka oraz wysłuchać krótkiego koncertu muzyki klasycznej w tzw. Sali muzycznej – efekt dźwiękowy był oszałamiający.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer po Bachledowej Dolinie na Słowacji z kładką w koronach drzew (Treetop Walk Bachledka) oraz wieżą widokową na Tatrzański i Pieniński Park Narodowy. Piękna pogoda i dobra widoczność pozwoliły na podziwianie malowniczego horyzontu oddalonego o ponad 40 km od Zdziaru.
Po dwóch dniach wędrówki i niemałego wysiłku nastąpił najbardziej wyczekany punkt programu punkt – pobyt w Termach Chochołowskich. Zrelaksowani i wypoczęci uczniowie, z wyśmienitymi humorami i śpiewem na ustach wrócili do pensjonatu „U Pyrnicki” w Poroninie.
Trzeci dzień wycieczki uczniowie spędzili w Zakopanem. Oprócz wrażeń i wspomnień wszyscy uczestnicy wycieczki, do domu, zabrali ze sobą cenne pamiątki i nowe znajomości.

Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kudybie za kolejną super zorganizowaną wycieczkę.