ROBERT ODLUDEK KULIK

Miło nam poinformować , że młodzież naszej szkoły miała przyjemność spotkać się 4 października 2023 r. w naszej szkole z byłym praktykantem i pracownikiem naszej szkoły, a przede wszystkim z naszym kolegą, osobą, która pamięta i dba o swoją małą ojczyznę – Tomaszów Lubelski.
Z dużym sentymentem wraca i dzieli się swoimi pasjami z nami. Pan Robert kolejny raz opowiada o swoim bogatym dorobku już teraz nie tylko jako uczestnik misji zagranicznych , ale teraz również jako autor powieści i dramatów teatralnych. Dużo pasji, zaangażowania, wytrwałości, determinacji w zdobywaniu i realizowaniu kolejnych przedsięwzięć to natura naszego przemiłego kolegi, który pamięta o nas i za to mu bardzo dziękujemy zapraszając na kolejne spotkania. Warto nadmienić, że po spotkaniach z Panem Robertem, które odbyły się w naszej szkole w przeszłości kilku uczniów zdecydowało się wkroczyć na ścieżkę zawodowej służby wojskowej.

Robert Kulik urodzony 6 listopada 1968 roku w Tomaszowie Lubelskim.
Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego. W 1987 roku rozpoczął poszukiwania zawodu i pomysłu na życie. Usiłował zostać kolejno: czołgistą, strażnikiem granicznym, nauczycielem, policjantem, żołnierzem sił specjalnych, pisarzem.
Oficer, uczestnik misji w Afganistanie i Iraku. Autor powieści:
Odludek Solitary Soldier
Gołębie bez nóg Opowieść o niepokoju,
oraz dramatów teatralnych: Machina, Odludek monodramat z cieniami.

Barbara Dewódzka