REJONOWE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

19 kwietnia 2023 roku odbyły się rejonowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W zawodach rywalizowali uczniowie z czterech szkół ponadpodstawowych z powiatu tomaszowskiego. Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech konkurencjach. Pierwszą z nich, była jazda sprawnościowa samochodem po torze przeszkód. Pojazd, którym poruszali się uczestnicy zmagań, wyposażony był w symulator płynnej jazdy czyli „talerz Stewarta”. Kolejną konkurencją był test wiedzy, sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego. Ostatnią konkurencją z jaką zmagali się uczestnicy turnieju była symulacja wypadku drogowego, podczas wykonywania której, można było wykazać się umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego w Tomaszowie Lubelskim w składzie: Daniel Szczepaniuk, Krzysztof Trześniowski i Łukasz Małysz, którzy zajęli I miejsce i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego. Drużynę przygotowała Pani Anna Hawryluk.
Drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. M. Rataja. Trzecie miejsce zajęła drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Głowackiego. Czwarte miejsce zdobyła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. W. Sikorskiego.
Zmagania młodych miłośników motoryzacji odbywały się pod czujnym okiem Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Ireneusza Stromidło oraz pana Zbigniewa Igrasa jako przedstawiciela Ośrodka Szkolenia Kierowców „Igras”, który od wielu lat aktywnie angażuje się w organizację przedsięwzięcia.
Laureatom turnieju, uczniom Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim oraz pozostałym uczestnikom eliminacji, zostały wręczone dyplomy, puchary i nagrody.
W uroczystym zakończeniu turnieju udział wziął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Lubelskim nadkom. Bogdan Kulas, Sekretarz Powiatu Pan Dariusz Czop oraz Dyrektor Zespołu Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim Pan Janusz Joniec.