NADBUŻAŃSKA BRYGADA TWORZY BATALION I NOWE MIEJSCA PRACY W HRUBIESZOWIE

19. Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej rozpoczyna formowanie nowego batalionu na terenie powiatu hrubieszowskiego. To wyjątkowa wiadomość dla mieszkańców tego rejonu, którzy mogą liczyć na stałą pracę albo rotacyjną służbę w nowym batalionie.
Brygada, której dowództwo i sztab od czerwca 2022 roku mieści się w Chełmie, skompletowała już 191 batalion lekkiej piechoty. Miejscem docelowym jego stacjonowania będzie Wola Uhruska w powiecie włodawskim, który wraz z czterema innymi przygranicznymi powiatami oraz miastem Chełm znajduje się w stałym rejonie odpowiedzialności Brygady. Po niespełna roku funkcjonowania 19. NBOT robi kolejny, bardzo ważny krok w swojej działalności.
– Wśród powiatów, które znajdują się w stałym rejonie odpowiedzialności naszej Brygady jest powiat hrubieszowskim który leży w pasie przygranicznym. I to właśnie tam rozpoczynamy formowanie kolejnego, 192 batalionu lekkiej piechoty – mówi płk Robert Kasperczuk, dowódca 19.NBOT.
Sztab Generalny przyznał naszej Brygadzie tzw. etat na tworzenie nowego batalionu. Ustala on jego strukturę i lokalizację na terenie Hrubieszowa i Poturzyna. 19.NBOT rozpocznie teraz przyjmowanie nowych terytorialsów do służby zawodowej i rotacyjnej.
Dla mieszkańców tego terenu to szansa na stałe lub dodatkowe źródło dochodu. Batalion ma liczyć docelowo kilkuset żołnierzy. Największą zaletą służby w OT jest możliwość nabywania nowych umiejętności, regularnego szkolenia się a przede wszystkim połączenia służby w wojsku z życiem zawodowym i prywatnym dzięki weekendowym rotacjom. Dodatkowa obecność wojska na terenie powiatu hrubieszowskiego bezsprzecznie wzmacnia poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. I daje im wsparcie w wielu działaniach cywilnych, w których uczestniczą żołnierze OT.
Dla Nadbużańskiej Brygady powiat hrubieszowski jest bardzo ważny i od początku terytorialsi starają się być obecni w tym rejonie i nawiązywać współpracę z lokalnym środowiskiem. Niedawno Brygada zorganizowała w Hrubieszowie Dzień Terytorialsa. W lokalnych szkołach średnich prezentowała swoją ofertę i zachęcała do służby młodych mieszkańców powiatu. A dzięki formowaniu nowego batalionu będą ją mogli pełnić tutaj na miejscu.
Zainteresowani pracą i służbą w 192 batalionie mogą składać wnioski o powołanie w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji albo kontaktować się bezpośrednio z rekruterami Brygady. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.


AUTOR TEKSTU:
Tekst: szer. Bogumił FURA

KONTAKT DLA MEDIÓW:
Informacji dotyczących obsługi prasowej udziela Szef Sekcji Komunikacji Społecznej 19NBOT:
– mjr Dariusz GOŁOFIT tel. 500 713 635

Z wyrazami szacunku
mjr Dariusz GOŁOFIT
SZEF SEKCJI KOMUNIKACJI SPOŁECZNEJ 19 NBOT
tel. kom.: +48 500 713 635 / tel.: 261 161 567 / MAIL: da.golofit@ron.mil.pl