OGÓLNOPOLSKA GALA PLEBISCYTU EDUKACYJNEGO 2022

4 marca 2023 r. w Sali Wielkiej na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Gala Plebiscytu Edukacyjnego 2022 . W uroczystości wziął udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, który powiedział, iż „ dzisiaj potrzeba powrotu do autorytetu nauczyciela. – Autorytet to jest to do czego musimy ponownie dążyć. Musimy na nowo wrócić do relacji nauczyciel-uczeń, do relacji nauczyciel-rodzice ale też do relacji rodzice-dzieci”.
W uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie wzięli udział finaliści, czyli zwycięzcy w każdej kategorii z każdego województwa. Laureaci plebiscytu edukacyjnego odebrali zaszczytne tytuły i wyróżnienia. W gali brało udział ponad 100 nauczycieli z całej Polski. Województwo lubelskie w kategorii Nauczyciel Roku 2022 szkoły ponadpodstawowej reprezentowała laureatka Pani Barbara Pokrywka-Dewódzka zdobywczyni tytułu – nauczycielka naszej szkoły.