MECHANIK DLA GABRYSI BRYK

16 grudnia 2022 r. Muzeum Regionalne im. Dr. Janusza Petera w Tomaszowie Lubelskim i Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim zorganizowali charytatywny koncert kolęd i pastorałek oraz charytatywną aukcję obrazów i prac plastycznych: uczniów, nauczycieli, rodziców i osób, którym na sercu leży dobro Gabrysi. Całość spojona została degustacją potraw i wypieków wigilijnych przygotowanych przez młodzież i nauczycieli ZSTM, pracowników muzeum oraz Stołówkę “Warsztat Smaku”.

Przedmiotem aukcji były obrazy i prace plastyczne przekazane przez autorów, a byli nimi:

uczniowie ZSTM: Michał Niemczuk, Tomasz Matwiejszyn, Oliwia Kielemnik-Wojdyło, Karol Wrębiak, Adrian Kluczyński, Kaja Żmudowska, Gabriela Kopeć.

nauczyciele: Renata Krzaczkowska, Małgorzata Turowska, Monika Czyż, Małgorzata Lisikiewicz.

rodzice uczniów: Renata Turowska-Wronka, Patrycja Łysiak, Edyta Stonik, Radosław Odrzywolski.

osoby zaprzyjaźnione: Magdalena Urban-Trznadel, Nikola Sobuś, Paula Karaś.

lokalni artyści: Ryszard Bednarz ceniony autor grafik i linorytów oraz Marianna Szczupak znana w całej Polsce artystka ludowa.

malarka Irmina Skorupska – obraz ofiarowała lekarz medycyny – Anna Tur.

Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy.

Podczas aukcji zebraliśmy ponad 3050 zł. Wszystkim licytującym gorąco dziękujemy. W galerii zdjęć znajdziecie dzieła wylicytowane.

Za przygotowanie całego przedsięwzięcia należą się ogromne brawa i słowa uznania. Lista będzie długa, ale warto wyróżnić wszystkich zaangażowanych:

Ogromne podziękowania należą się wspaniałym uczniom, którzy do tego wydarzenia przygotowali się fantastycznie: Ani Żuk, Klaudii Gmitrowicz, Wiktorii Dudek, Łukaszowi Dachowi,
Bartoszowi Kielarowi, Kacprowi Frącowi, Szymonowi Krasnemu, Dawidowi Pabisiowi, Bartoszowi Romaniszynowi, Mikołajowi Słotwińskiemu oraz Bartoszowi Wołoszynowi.

Podziękowania kierujemy do opiekunek SU czyli do: Pani Moniki Czyż, Pani Moniki Iwanickiej-Górnik, Pani Elżbiety Joniec oraz Pani Renaty Krzaczkowskiej i Pani Małgorzaty Turowskiej. Za nieodzowną pomoc dziękujemy Paniom z muzeum, bez których nie poradzilibyśmy sobie z organizacją, a także młodzieży, która pomagała przy obsłudze wydarzenia: Natalii Lis, Julii Palak, Oliwii Kielemnik-Wojdyło, Wiktorii Jurkiewicz, Szymonowi Lizakowi, Szymonowi Kołtunowi, Szymonowi Dziurze.

Również gorąco dziękujemy Dyrektorowi muzeum Panu Robertowi Czyżowi za zapewnienie pięknej oprawy wydarzenia.

Serdeczne podziękowania przesyłamy pracownikom Stołówki „WarsztatSmaku”, a Panu Sebastianowi Wawrzusiszynowi dziękujemy za zasponsorowanie barszczyku wigilijnego.

To było cudowne popołudnie i niech ten cud się pomnaża, bo jeszcze dużo brakuje by ocalić Gabrysię.