OBCHODY 104 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

8 listopada 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Motoryzacyjnych im. Jarosława Dąbrowskiego uczcili zbliżające się Święto Niepodległości, składając kwiaty przy pomniku upamiętniającym pobyt Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim. Częścią tej uroczystości była akademia przygotowana przez młodzież pod kierunkiem Pani Beaty Pawłuckiej. Oprawa muzyczna i recytacja tekstów literackich w wykonaniu uczniów uświetniły wydarzenie.
9 listopada 2022 r., w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, uczestniczyliśmy w uroczystym apelu słowno-muzycznym przygotowanym przez młodzież I LO oraz w koncercie Norberta „Smoły” Smolińskiego, który w nietypowy sposób przedstawił nam ciekawą lekcję historii.
Również 9 listopada, w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, odbyła się gala wręczenia nagród w Konkursie Historycznym „Wolna – Niepodległa”. W gronie laureatów znaleźli się reprezentanci ZSTM: Konrad Bodys z klasy 3l (II miejsce), Bartłomiej Smoląg z klasy 3l (III miejsce) oraz Krzysztof Krawczyk z klasy 3s (finalista).
10 listopada 2022 r. gościliśmy w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim na spotkaniu z dr. hab. Marcinem Kruszyńskim, który przedstawił wykład pod tytułem „Wkład generała Józefa Hallera w niepodległość Polski”. Następnie byliśmy świadkami uroczystego odsłonięcia muralu, upamiętniającego życie i działalność generała Józefa Hallera. Po tym wydarzeniu, uczniowie z klasy 3S i 3L, wraz z opiekunami, wzięli udział w biegu młodzieży na dystansie 5 km, pod nazwą „Z każdym krokiem bliżej do niepodległości”.
Uczniowie pozostający w murach szkoły i warsztatów przyłączyli się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu. Podobnie jak w ubiegłym roku, o symbolicznej godzinie 11: 11, wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy by upamiętnić 104 Rocznicę Odzyskania Niepodległości.
11.11.2022 r. godnie reprezentowaliśmy Zespół Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w uroczystościach 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się podniesieniem flagi państwowej na maszt pod Urzędem Miasta i mszą świętą w intencji Ojczyzny. Po mszy, przemaszerowaliśmy pod płytę upamiętniającą pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Lubelskim, gdzie w hołdzie poległym, złożone zostały kwiaty i wieńce.