KONKURS HISTORYCZNY „WOLNA – NIEPODLEGŁA”

9 listopada 2022 roku w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy „Kolory Niepodległości” i „Wolna-Niepodległa”. Organizatorem konkursów był Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Zieliński, współorganizatorami Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu oraz Instytut Pamięci Narodowej. Honorowy patronat nad konkursami objął Prezes Rady Ministrów. W bieżącym roku szkolnym do konkursów przystąpiło łącznie 2125 uczestników, w konkursie historycznym udział wzięło 505 uczniów. W gronie laureatów Konkursu Historycznego „Wolna-Niepodległa” znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół Techniczno-Motoryzacyjnych w Tomaszowie Lubelskim: Konrad Bodys z klasy 3l (II miejsce), Bartłomiej Smoląg z klasy 3l (III miejsce) oraz Krzysztof Krawczyk z klasy 3s (finalista).